هدف از تأسیس:

شرکت سرمايه‌گذاري هلال‌احمر ايران (سهامي خاص) که به‌عنوان یکی از بازوهای اقتصادی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران می‌باشد  باهدف “سازمان‌دهی، تمرکز و مديريت کلان فعالیت‌های اقتصادي و شرکت‌های تابعه جمعیت و همچنين اعمال نظارت و ارزيابي عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه ” در سال 1386  آغاز به کار نمود.

حوزه های کسب وکار:

این شرکت مجموعه‌ای است مشتمل بر شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران به‌عنوان شرکت مادر به همراه شرکت‌هاى متعدد تخصصى تابعه و وابسته به آن‌که در حوزه‌های ساختماني، کشاورزي و دامپروري، تولید، بازرگاني و خدمات  فعالیت می‌نماید.

شرکت با بهره‌گیری از توان متخصصین متعهد، با رويکرد افزايش بهره‌وري در توليد، افزايش اشتغال، نوآوري در محصولات و خدمات، مديريت هزينه‌ها و درآمدها، تلاش بي‌دريغ خود را در جهت استفاده بهتر و بيشتر از ظرفیت‌های موجود معطوف داشته و با به‌کارگیری منابع کارآمد، ظرف مدت کمتر از پانزده سال ، توانسته است نسبت به طراحي و اجراي حدود چهارصد هزار مترمربع زيربناي ساختماني در قالب پروژه‌هاي ساختماني، مديريت، احيا و توسعه بيش از دو هزار هکتار اراضی کشاورزي، تأسیس و افزایش ظرفیت دامداری‌ها، تولید و تأمین اقلام متعدد امدادرسانی و تجهیزات امدادی باکیفیت، انجام سرمایه‌گذاری‌های مختلف اهتمام ورزد.

شرکت سرمايه‌گذاري هلال‌احمر ايران  علاوه بر ارزش افزایی دارایی‌های واگذارشده ، توانسته است با تکیه‌بر کیفیت و قیمت رقابتى محصولات و خدمات خود، در بازارهاى متنوع داخلی حضور یافته و به مجموعه‌ای صاحب‌نام در حوزه‌های  تخصصی کسب‌وکار تبدیل گردد.

سرمایه‌گذاری:

با گسترش فعالیت‌های شرکت و لزوم جذب سرمایه در پروژه‌ها و طرح‌های در دست اجرا، در سال 99 ساختار سازمانی شرکت موردبازنگری قرار گرفت و در معماری ساختار جدید، فرآیند سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از محورهای نوین و بااهمیت در فعالیت‌های راهبردی هلدینگ مطرح شد. این شرکت به واسطه دسترسی گسترده به بازارهای سرمایه داخلی و قابلیت سرمایه‌گذاری مستقیم به‌صورت منفرد و یا با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی در پروژه‌های ساختمانی، کشاورزی، ارتقای تکنولوژی سایتهای تولیدی و… امکان جذب سرمایه و تأمین منابع مالی موردنیاز از طریق سرمایه‌گذاری را فراهم آورده است.

بازار سرمايه:

بازار سرمايه از ديگر حوزه فعالیت‌های شرکت مي‌باشد. نقد شوندگي سريع سرمايه در بازارهاي سرمايه، به شرکت‌ها امکان تأمین منابع مالي‌شان را مي‌دهد. شرکت‌ها از منابع مالي به‌دست‌آمده براي پوشش هزينه‌هاي عملياتي روزانه و توسعه مالي استفاده مي‌کنند. با توجه به ماهيت پوياي بازار سرمايه رويکرد حضور فعال­تر و پويا و رصد هوشمندانه اين حوزه از کسب‌وکار در جهت تثبيت و افزايش تدريجي سودآوري در اين حوزه موردتوجه است.

از طرفي ديگر مطالعه و ايجاد شرايطي جهت عرضه شرکت‌های تابعه در سازمان بورس/ فرا بورس از سال 98 در دستور کار قرار دارد. علاوه بر کارکرد تأمین مالي واحدهاي اقتصادي شرکت، مقابله با ريسک همراه با سرمايه‌گذاري و به‌ویژه ريسک ناشي از نوسان‌هاي قيمتي از ديگر کارکردهاي مهم بازار سرمايه است. در اين راستا سرمايه‌گذاري از طريق خریدوفروش سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بازار بورس و فرا بورس اوراق بهادار، موجب تنوع‌بخشی به پرتفوي کلان سرمایه‌گذاری شرکت و موجب کاهش ریسک‌های سيستماتيک و غیر سیستماتیک خواهد شد.

مسير تعالی

تعالی همانا دستيابي به سطوح برجسته‌ای از عملکرد است که در خلال محقق ساختن يا فراتر رفتن از انتظارات کليه ذينفعان ميسر مي‌گردد. رهبران مجموعه سرمایه‌گذاری هلال‌احمر همواره تلاش نموده‌اند تا زیرساخت‌های لازم جهت حرکت پايدار در راستاي تعالی سازماني فراهم نمايند.

مسیر تعالی شرکت از بدو تأسیس مطابق با نمودار زیر می‌باشد:

افتخارات

هلدینگ سرمایه‌گذاری هلال‌احمر تاکنون دستاوردهای مختلفی را کسب نموده که اهم آن‌ها عبارت‌اند از:

  • کسب گواهی صلاحیت پیمانکاری از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (شرکت ساختمانی)
  • کسب گواهی عضویت از انجمن صنفی کارفرمایی (شرکت ساختمانی)
  • پایه 2 رشته ساختمان و ابنیه ، پایه 5 رشته راه و ترابری، پایه 5 رشته تأسیسات و تجهیزات (شرکت ساختمانی)
  • اخذ استانداردهای بین‌المللی 2008-9001 ISO (استاندارد مدیریت کیفیت)، 2004-14001ISO  ( استاندارد سیستم زیست‌محیطی)  (شرکت‌های نساجی/ سها جیسا)
  • استقرار سیستم مدیریت کیفیت و نظام مشتریان و حرکت در جهت کسب استانداردهای بین‌المللی 2008-9001 ISO (استاندارد مدیریت کیفیت)، 2004-14001ISO  ( استاندارد سیستم زیست‌محیطی) (شرکت خدمات درمانی فردوس)
  • اخذ جایزه ملی تعالی سازمانی EFQM(گواهی تعهد به تعالی) در اولین دوره حضور سال 96   (شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران)
  • اخذ نشان برتر مدیریت چهره‌های ماندگار در رضایتمندی مشتریان (شرکت نساجی)
  • برپایی نمایشگاه خدمات و دستاوردهای مجموعه سرمایه گذاری هلال احمر ایران، بازدید و تقدیر مسئولین مختلف کشوری و لشکری (شرکت سرمایه‌گذاری و کلیه شرکتهای تابعه)
  • تعریف و اجرای حدود 400.000 متربع پروژه های ساختمانی در قالب 20 پروژه در استانهای مختلف کشور
  • احیای بیش از دوهزارهکتار باغات و زمینهای کشاورزی در استانهای مختلف کشور و تولید بیش از 20 هزارتن محصولات با کیفیت کشاورزی

آلبوم افتخارات و دستاوردها

مراسم اهدای جوایز پانزدهمین همایش تعالی سازمانی

شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران -1396

مراسم اهدای جوایز پانزدهمین همایش تعالی سازمانی

شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران -1396

اخذ نشان برتر مدیریت چهره‌های ماندگار در رضایتمندی مشتریان

 شرکت صنایع نساجی هلال ایران

مراسم اهدای جوایز مدیریت چهره‌های ماندگار در رضایتمندی مشتریان

شرکت صنایع نساجی هلال ایران

گواهی عضویت از انجمن صنفی کارفرمایی

شرکت ساختمانی هلال ایرانیان

نشان گواهی تعهد به تعالی شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران

گواهی‌نامه صلاحیت پیمانکاری از معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور- شرکت ساختمانی هلال ایرانیان

گواهی‌نامه صلاحیت پیمانکاری از معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور -شرکت ساختمانی هلال ایرانیان

بازدید معاون محترم رئیس جمهور ، نماینده محترم ولی فقیه جمعیت و رئیس محترم جمعیت از نمایشگاه دستاوردهای جمعیت جمهوری اسلامی ایران- شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ایران  1395

شرکت در نمایشگاه املاک و مستغلات وچهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی

-شرکت ساختمانی هلال ایرانیان- شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ایران  1395